در بروژ

بعضی وقت ها که مغزم در حال ترکیدنه، برای اینکه یه کم از فشار کم کنم، فکرم رو گول می زنم و به یه کاری خودم رو مشغول می کنم. حدود یکسال پیش بود که صحبتی از فیلم شده بود و مهیار چند تا فیلم اسم برد که تعدادیش رو ندیده بودم و مهیار پیشنهاد داد که حتما ببینمشون. معمولا فیلم دیدن تو این شرایط خیلی کمکم می کنه. اگه شانس داشته باشم که یه فیلم خوب به تورم بخوره، هم یه فیلم خوب دیدم و هم اینکه به یه آرامشی می رسم که بعدش می شه یه نتیجه قابل قبول گرفت.
«در بروژ» یا «In Bruge» محصول 2008، فیلم خوش ساختیه که ارزش دیدن رو داره. داستانش تعلیق قشنگی داره. موسیقی فیلم و مناظر شهر در پس زمینه داستان و شخصیت ها، از شاخص هاییه که بعد از «پدر خوانده 1» در کمتر فیلمی دیدم و فیلم رو بسیار جذاب تر کرده. راجع به داستان هم کوتاه بگم که مقطعی از زندگی دو آدم کشه. خلاصه که همه چیز فیلم سر جای خودشه، حتی سکه ها! اگر وقت داشتید حتما ببینید.

/ 3 نظر / 23 بازدید
پاسپارس

امیر قادری، منتقد، در یکی از نقدهایش حرف قشنگی زد: سینما مزرعه ای است که هیچ دانه سالمی تویش گم نمی شود. این حرف در مورد فیلم "در بروژ" به شدت مصداق دارد. این فیلمی است که بی سر و صدا آمد و کم کم طرفدارهایش را پیدا کرد و ماندگار شد. از آن فیلمها است که می شه بارها و بارها نشست و دید و لذتش را برد. دست این یارو هم که گفتی... چی بود اسمش؟ مازیار...مهیار... حالا هرچی، دستش درد نکند با این پیشنهاد خوبش. به حرفهایش بیشتر گوش کن. ضرر نمی کنی :)

کاظم

فیلم خیلی دوست دارم هر چند مجالی نیست اما می بینمش